Su Arıtma Servisi Arıza Tespiti

Tüm su arıtma cihazları için filtrasyon sistemi ile ilgili herhangi bir tat koku değişikliği olduğunda bakteriyolojik bir üreme olduğu anlamına gelir mutlaka kontrol edilmelidir. Su arıtma cihazlarında suyun az akması ve hiç akmaması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bunun birden çok nedeni olabilir. Mutlaka cihazlarınız yılda 2 kez kontrol edilmelidir.

Su Arıtma Servisi Filtre Değişimi

Alo Su Arıtma

Su arıtma cihazları filtreleri için özellikle kapalı tipte olmayanlarda genellikle standart filtreler kullanılmaktadır. Su Arıtma Yetkili Servis olarak bu tip cihazlarda bu konuda yardımcı olabiliyoruz.

• Özellikle arıtmaya gelen su sıkıntılı ise ilk 3 aşama filtre değişimi 1 yılı geçmemelidir.
• Membran filtre değişimi için 2 yıl beklenebilir.
• Diğer filtrelerin zamanında değişimi bu filtrenin verimli kullanım zamanını uzatır.
• Post Karbon filtre değişimi için 1 yıl beklenebilir.
• Değişim için 12 ay geçirilmese iyi olur.
• Mineral Filtre değişimi için 1 yıl beklenebilir.
• Değişim için 18 ay geçirilmese iyi olur.
• UV filtre kullanım ömrü kullanıldığı saat cinsinden genellikle 8.000 -9.000 saat olmaktadır.

Su Arıtma Servisi Montaj

Tüm su arıtma cihazlarının doğru ve uygun fiyatlarla kurulumun yapılması önem arz eder. Filtrasyon sistemleri steril şekilde yerleştirilmeli. Atık suyun debisi ve Temiz suyun sterilizasyonu kontrol edilmeli. Sağlıklı içme suyu üretmenin ilk önemli noktasının montajı olduğunu unutmayın.

Su Arıtma Servisi Periyodik Bakım

Periyodik Bakım Nedir ?
Periyodik bakım, genel anlamda üretici firma tarafından belirlenen aralıklarla parça değişimi de gerektirebilen bir kontroldür. Belli aralıklarla yapılan periyodik bakım, cihazın ekonomik kullanım ömrünün daha uzun olmasını sağlar. Aynı zamanda güvenli ve sağlıklı daha ekonomik bir su tüketimi için çok önemlidir. Periyodik bakım, su arıtma sisteminin uzun süreli güvenli kullanımı ve ekonomik ömrünü uzatma anlamını taşır.
Periyodik Bakım Aralıkları Neye Göre Belirleniyor?
Bir su arıtma cihazının periyodik bakım aralığı, üretici firma tarafından belirlenir. Cihaz üretilirken yapılan testler, belirli bir süre sonunda ya da belirli bir kullanım sonunda cihazın filtreleri ve diğer parçalarının detaylı kontrol edilmesi gerektiğini ve bazı parçaların yenilenmesi gerektiğini gösterir. Aksi halde arıza, tıkanma, sorunlu çalışma, fazla atık su, suda kötü koku ve acılık, suda bakteri oluşumu, tam arıtamama sonucu sağlıksız su üretimi sonucu hastalık riski gibi kötü sonuçlar doğabilir.
Periyodik Bakım Konusunda Dikkat Edilecekler Neler?
Periyodik bakım yaptırırken bazı konu başlıklarına dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki mutlaka bu konuda yetki belgesi olan bir kurumdan destek almaktır. Periyodik bakım zamanlarına dikkat etmek de önemlidir. Ayrıca cihaz bakım çizelgesini dikkate alarak bakım yaptırmak gerekir.

Su Arıtma Servisi Su Analizi

Laboratuvar tarafından suyun analizin yapılması gereken durumlarda ortaya çıkabilir ve buda tankın ve filtrasyon sistemlerinizin doğru şekilde montaj yapılmaz ise bakteriyolojik üremeye sebebiyet verebilir. Özellikle karbon filtreniz doğru periyotlarda temizlenmez ise bakteri üremesi olabilir.